BAŞKANIN MESAJI

 

Değerli Mersin Halkı, Değerli Spor Severler,

Mersin Büyükşehir Belediyesi olarak, Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanlığı bünyesinde bu yıl 5.'si düzenlenecek olan Uluslararası Mersin Maratonu’nun heyecanını yaşıyoruz. 10 Aralık’ta gerçekleşecek bu büyük spor etkinliği, 42 kilometre, 10 kilometre, Paten Yarışı ve Halk Koşusu kategorilerinde yüzlerce sporcuyu bir araya getirecek.

 

Uluslararası Mersin Maratonu'nun ayrıcalıklı bir yere sahip olduğunu gurur ve mutlulukla belirtmek isterim. Dünya Atletizm Birliği tarafından 'Elite Label' kategorisine alınan maraton, Türkiye'de bu özel kategoriye alınan ikinci maraton olma özelliği taşıyor. Ayrıca, 2024 Yaz Olimpiyatları'na katılım için sporcuların kota alabileceği bir yarış olması nedeniyle sporcular için büyük önem taşıyor.

 

Uluslararası Mersin Maratonu heyecanı, 7-8-9 Aralık 2023 tarihlerinde Özgecan Aslan Barış Meydanı'nda yapılacak fuarla başlayacak.  Maratonla ilgili tüm detaylara www.mbbspor.org adresinden ulaşabilirsiniz.

 

Ayrıca, Paten Yarışı da bu maratonun unutulmaz anlarından biri olacak.

 

Sporun birleştirici gücünü hissetmek ve Mersin'i bu büyük etkinlikle daha da güzelleştirmek için hepinizi Uluslararası Mersin Maratonu'na katılmaya ve destek vermeye davet ediyoruz. Sporun ve dayanışmanın gücüyle Mersin'i daha da yükseklere taşıyacağımıza inanıyoruz. Tüm katılımcılara ve halkımıza teşekkür eder, başarılar dilerim.

 

Vahap Seçer

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı